Bioscoop in Bezet België

26 november

Reis door de tijd naar een filmavond in bezet België. Ontdek wat Belgische bioscopen in de Tweede Wereldoorlog vertoonden. Bekijk unieke fragmenten uit propaganda- en ontspanningsfilms van toen. Maak kennis met een bijzonder stuk filmgeschiedenis: een periode waarin Belgische bioscopen niet alleen konden worden gebombardeerd, maar ook opgeblazen door het verzet. Alles wordt helder uitgelegd door professor Roel Vande Winkel, auteur van het boek ‘Bioscoop in Bezet België’ (Ertsberg). 

In mei 1940 viel Duitsland België binnen. Vanaf dan bepaalden de bezetters wat er in de bioscopen mocht worden vertoond. Films van Charlie Chaplin of Greta Garbo verdwenen uit de zalen. In de plaats daarvan kregen bioscoopbezoekers vooral Duitse producties te zien, aangevuld met films uit Frankrijk en andere landen.

Natuurlijk stonden er ook Duitse propagandafilms op het programma, maar daarnaast bleven musicals, drama’s en komedies opvallend populair. Cinema bood tijdens de oorlog broodnodige ontspanning: wekelijks werden meer dan honderdduizend tickets verkocht. Niet voor iedereen, want Joden kregen al snel een verbod om nog naar de film te gaan.

Bioscoop in bezet België brengt deze vergeten periode opnieuw tot leven — met verhalen, beelden en inzichten die je blik op filmgeschiedenis blijvend veranderen. Professor Roel Vande Winkel, auteur van dit boek, gidst je door dit fascinerende verhaal en geeft heldere duiding bij de beelden.

Opgelet
Tickets binnenkort beschikbaar!
do 26/11
20:00 Bestel tickets

Storyline

Reis door de tijd naar bezet België en ontdek met professor Roel Vande Winkel de films die bioscopen in de Tweede Wereldoorlog vertoonden.

Jud SussVande Winkel Filmaffiches WO II 007Vande Winkel Filmaffiches WO II 008
Vande Winkel Filmaffiches WO II 010Vande Winkel Filmaffiches WO II 011
Vande Winkel Filmaffiches WO II 012Vande Winkel Filmaffiches WO II 020